Żarty na Prima Aprilis – jak Google nabrało nas w 2014

Google Prima AprilisGoogle słynie już ze swoich udanych żartów primaaprilisowych. Żarty na Prima Aprilis przygotowywane przez Google są zabawne, zaskakujące i, co tu dużo mówić, wymagające z ich strony sporo wysiłku. Oprócz elementu zaskoczenia, zapewniają zwykle dobrą zabawę. Jakie żarty na 1 kwietnia 2014 przygotowały zespoły Google?

 

Słitfocie w skrzynce pocztowej

Z okazji 10. urodzin zespół Gmaila przygotował dla swoich użytkowników prezent. Kiedy w 2012 zostały udostępnione motywy niestandardowe, wszyscy zaczęli robić sobie fotki i wrzucać je jako tło w Gmailu, nazywając te zdjęcia „selfies” (samoje*ki).

Początki fotek "selfie" na Gmailu

Początki słitfoci na Gmailu

Termin „selfie” szybko rozprzestrzenił się poza szablony skrzynki mailowe i tak wniknął w kulturę, że w 2013 został obwołany słowem roku.

Motywy niestandardowe rozpoczęły modę na fotki z ręki

Motywy niestandardowe rozpoczęły modę na fotki z ręki

Rozwiązanie ma jednak jedną wadę – nie ma możliwości podzielenia się swoją fotką z rąsi. Zespół Gmaila postanowił rozwiązać ten problem i uwolnić Twoje samo*ebki udostępniając Gmail ShelfieSHareable sELFIE (współdzielone samoje*ki). Dzięki temu Twoi bliscy mogą ustawić sobie Twoją słitfocię jako motyw swojej skrzynki mailowej.

Magiczna Ręka Google

Magiczna Ręka Google

Magiczna Ręka Google

Popularność urządzeń z ekranami dotykowymi rośnie lawinowo. W związku z tym zespół Google Japanese Input Team postanowił udoskonalić metodę wprowadzania japońskich znaków na urządzeniach dotykowych, aby była bardziej dokładna i wygodniejsza.

Tak powstała Magiczna Ręka (ang. Magic Hand), która rozwiązuje problem za długich paznokci, brudzenia ekranu, używania urządzenia w rękawiczkach czy z zabandażowanym palcem. Magiczna Ręka zrobi to za Ciebie – po prostu chwyć za dżojstik i pisz.

Polowanie na Pokémony

Zespół Google we współpracy z Nintendo stworzył narzędzie szkoleniowe pomagające doskonalić umiejętność łapania Pokémonów za pomocą Map Google.

Polowanie na Pokémony czas zacząć!

Zrób sobie zdjęcie z celebrytą

Dzięki nowej opcji Autoefektów w Google+ możesz sprawić, że Twoje zdjęcie stanie się zjawiskowe. Teraz do Twojego kadru może dołączyć znany i lubiany +David Hasselhoff.

Fotobomba w Google+

Fotobomba w Google+

Jeśli się postarasz, może nawet skomentuje Twoje zdjęcie (+50 do lansu).

Nowa jakosć rozrywki dla wiewiórek

Dzięki Chromecastowi wiewiórki nie będą już dłużej ograniczone do oglądania filmów w ludzkiej telewizji. Teraz wiewiórki mogą oglądać internetowe kanały dla wiewiórek bezpośrednio w swoich telewizorach!

Podrasuj swoje CV

Funkcja Autoefektów znana z Google+ pozwala teraz wygenerować CV, które zachwyci Twojego przyszłego pracodawcę.

Emotikony zamiast nudnego tekstu

Zespół Chrome ogłosił dodanie wsparcia Translatora Google dla Emoij w przeglądarce Chrome dla Androida i iOS. Dzięki temu uciążliwa zawartość tekstowa stron internetowych może być zastąpiona przez wydajne i emocjonalne ilustracje.

Temperatura dostosowana do Twoich potrzeb

Nest (przejęty przez Google) we współpracy z liniami Virgin America opracował technologię Total Temperature Control, dzięki której każdy pasażer będzie miał pełną kontrolę nad temperaturą w obrębie swojego fotela.

Omiń korki i znajdź miłość

Nowe rozwiązanie przygotowane przez Waze (firmę przejętą przez Google) o nazwie WazeDates używa tej samej technologii, która pomaga kierowcom przechytrzyć korki, do ułatwienia ludziom spotkania i zakochania się w sobie.

Botcoiny

Na blogach Google dla webmasterów zostały poukrywane Botcoiny – witrualna waluta Google.

Botcoin - wirtualna waluta Google

Botcoin – wirtualna waluta Google

AdBirds

W usłudze Google AdWords pojawił się nowy format reklamowy – AdBirds. Twoja reklama w przestworzach dzięki umieszczeniu jej na prawdziwych ptakach!

AdBirds - nowy format reklamowy AdWordsa

AdBirds – nowy format reklamowy AdWordsa

Kosmiczny raport

W raportach AdSense dane zostały pogrupowane według użytkowników z różnych planet i księżyców, co znacząco uławia analizę.

Topowe planety w AdSense

Topowe planety w AdSense

Matt Cutts na kolorowo

Chcę taką koszulkę!

Kurs podejmowania decyzji

Nowy kurs w Akademii Analyticsa nauczy nas jak podejmować biznesowe decyzje bez wykorzystywania danych. Lekcje będą miały szeroki zakres – od narzędzi mistycznych, jak kryształowa kula i różdżka radiestezyjna do metod tradycyjnych, takich jak rzut monetą.

Skomentuj artykuł:

Komentarze

 1. Tomasz Wydra pisze:

  Zapomniałeś Przemek o statystykach adsense. Ilość klików z różnych panet

 2. […] jak zwykle ma bardzo ciekawe żarty (opracowanie jest tutaj). Żarty dotyczą także aplikacji w smartfonach – gdy pokazywałem koleżance działanie map […]

 3. Marek Mika pisze:

  A ja głupi dałem się nabrać :-)

 4. MateuszK pisze:

  @Tomasz Wydra: Oraz kursie z nowego frameworku Analyticsa :p

 5. @Tomasz Wydra, @MateuszK: Dodałem te i kilka innych. Dzięki za podpowiedź ;-)

 6. ariel pisze:

  „Na blogach Google dla webmasterów zostały poukrywane Botcoiny – witrualna waluta Google.” – Bitcoin nie nalezy do nikogo. Nie wprowadzajcie w błąd.

 7. @ariel: Botcoin ≠ Bitcoin

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...